Výběr U14 nás úspěšně reprezentoval na turnaji Esa Tikkanen ve Finsku

OHLÉDNUTÍ  ZA ÚSPĚŠNOU  REPREZENTACÍ

ÚSTECKÉHO  KRAJE  V  KATEGORII  U14

 

Turnaj: 7th Esa Tikkanen Cup, ročník 2005, kategorie AAA+

 

Tradičního turnaje na nejvyšší výkonnostní úrovni pro věkovou kategorii U14 (2005), konaného ve finském ESPOO ve dnech 19.4. - 21.4.2019, se pod hlavičkou  „ÚSTECKÝ HOKEJ CZ“ představil tým výběru ústeckého kraje. Ten byl složen ze 17 hráčů, kteří se účastnili v rámci České republiky Projektu VTM U14 v sezoně 2018/2019. Týden před odletem na turnaj trénovalo 9 litvínovských a 8 chomutovských hráčů společně, aby si na sebe zvykli a připravili se na tradičně zdatnou a v mnoha ohledech velmi kvalitní finskou konkurenci.

Pro ilustraci je třeba připomenout, že ve Finsku v této věkové kategorii probíhá soutěž ve 4 výkonnostních úrovních (A, AA, AAA, AAA+) a jednotliví hráči podle aktuální výkonnosti a přístupu k tréninku pendlují mezi těmito výkonnostními úrovněmi. Na konci sezony se vždy koná try-out do prvního týmu. Výsledkem jsou kompaktní mužstva s minimálními rozdíly mezi „nejlepším“ a „nejhorším“ hráčem.

     Nejvýrazněji působil na turnaji tým výběru Finska Finland Select, který se rovná reprezentaci Finska U14. Dále stojí za povšimnutí vynikající výkony chlapců týmu Karpat Oulu, kteří v této kategorii dominují dlouhodobě. Ostatní účastníci turnaje pak zaujali spíše kompaktním týmovým výkonem bez výraznějších individualit.

     Před samotným turnajem sehráli naši chlapci přípravné vítězné utkání s finským celkem  HJK Helsinky s výsledkem 8:1. Samotného turnaje se zúčastnilo celkem 18 týmů, z toho 2 české a 16 finských. Ty byly rozlosovány do 4 skupin - dvě skupiny po 4 týmech a dvě skupiny po 5 týmech. Náš tým „ÚSTECKÝ HOKEJ CZ“ byl nalosován do 5-členné skupiny, kde si nevedl vůbec zle. V základní skupině 3 výhry a jedna prohra (velmi nepovedený zápas, prohra nikoliv v důsledku dobré hry soupeře, nýbrž v důsledku podprůměrného výkonu našeho celku). Nešťastná matematika pak znamenala druhé místo ve skupině a boj pouze o 5. - 8. místo. Tam jedna výhra a jedna prohra (opět smolný zápas s mnoha vyloučenými, i když objektivně lze konstatovat, že jsme byli herně lepší, než soupeř) což znamenalo celkové 6. místo z 18 účastníků.

Výsledky :   ÚSTECKÝ HOKEJ  -  EPS                4:0

                    ÚSTECKÝ HOKEJ  -  KALPA           3:5

                    ÚSTECKÝ HOKEJ  -  ASSAT           8:3

                    ÚSTECKÝ HOKEJ  -  EVU                6:2

 

O umístění: ÚSTECKÝ HOKEJ  -  JOKERIT        6:3

O 5. místo:  ÚSTECKÝ HOKEJ  -  KJT                 3:5

     Měli jsme možnost vidět utkání všech účastníků turnaje. Celkově lze konstatovat, že naše mužstvo patřilo svými výkony a předváděnou hrou mezi 5 nejlepších celků a nebýt výše uvedených zakolísání by námi předváděné hře slušelo 3. místo.

     Absolvovali jsme tradičně velmi dobře zorganizovaný turnaj. Díky finanční spoluúčasti rodičů a ústeckého KVV ČSLH jsme mohli důstojně reprezentovat náš kraj ve Finsku, o kterém je známo, že dosahuje trvale vynikajících výsledků v práci s mládeží a tomu odpovídajících výsledků na mezinárodních soutěžích. Na kvalitu a náročnost turnaje jsme se dokázali svědomitě připravit. Účast v turnaji byla pro naše hráče důležitou prověrkou výkonnosti v porovnání s kvalitními celky. Nejen hráči, ale i realizační tým ve svých analýzách zcela jistě objeví přednosti ale i slabiny jednotlivců i celkového pojetí výkonu týmu z pohledu souhry, taktiky a vyspělého hokejového myšlení.

     Jednoznačně lze konstatovat, že se jednalo o velmi zdařilou akci, která splnila svůj cíl, tj. dopřát hráčům těžké/kvalitní zápasy s možností porovnání s top týmy a hráči Finska. Turnaje se zúčastnil výběr Ústeckého kraje, který důstojně reprezentoval, dokázal na finském ledě, že litvínovská a chomutovská škola má odpovídající kvalitu a produkuje hráče schopné dosahovat solidních výsledků na evropské úrovni.

Závěrem zbývá vyjádřit poděkování všem kdo se na této akci podílel. Zejména hráčům, realizačnímu týmu, rodičům a ústeckému KVV ČSLH.

 

Přehled týmů, výsledků, soupisek a realizačních týmů zde: http://www.gameresultsonline.com/espoo/7th-esa-tikkanen-tournament/3127/players