MMČR U15 (1. den): Dařilo se Plzeňskému kraji a Praze, oba výběry vedou své skupiny

První den mistrovství České republiky výběrů krajů kategorie U15 přinesl řadu zajímavých výsledků. Prim ve skupině A prozatím hraje Praha, která dvakrát vyhrála a zapsala plný počet bodů. Stejně na tom je i Liberecký kraj, jenž má pouze horší skóre. Poslední jsou naopak bez vítězství Ústečtí. Skupině B prozatím vládnou hráči plzeňského výběru se dvěma triumfy. Druhou příčku zaujímá Moravskoslezský kraj. Na chvostu tabulky skupiny se nachází Zlínský kraj.

SKUPINA A

Ústecký – Praha 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Hendrych (Bednařík) – 10. Matějovský (Pšenička), 24. Poletín, 32. Krčál (Pšenička, Matějovský), 36. Poletín (Krčál), 38. Hrubý (Kucharčík)

Úvodní duel prvního hracího dne proti sobě svedl výběry Prahy a Ústeckého kraje. Do vedení se dostali už v 10. minutě hokejisté pražského celku, když se po povedené teči prosadil Artur Matějovský. V čase 17:50 se Ústeckým podařilo srovnat. Po samostatném úniku překonal Tvrzníka Patrik Hendrych a oba celky začínaly od začátku. Pak už se však z gólů radovali pouze hokejisté výběru Prahy. Postupně se trefili Tomáš Poletín, David Krčál a David Hrubý. Poletín dokonce přidal druhou branku a Praha zvítězila 5:1.

Liberecký – Pardubický 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Rozsíval (Sanejstr, Maxin), 20. Maxin (Stromský), 30. Maxin (Bajer), 32. Maxin, 38. Hrouda (Plosová), 40. Bělohorský (Šťástka, Krajdl) – 8. Drahoš (Křečan), 18. Lempach (Vítek)

Zápas mezi Libereckým a Pardubickým krajem nabídl fanouškům na tribunách hned osm branek. Na začátku utkání to vypadalo, že se na ledě odehraje vyrovnaný souboj, po prvním gólu Libereckých ze 6. minuty totiž o necelé dvě minuty později hráči Pardubického kraje srovnali. V 19. minutě si navíc najel mezi kruhy Imrich Maxin a otočil skóre. Liberecký kraj však vzápětí kontroval vyrovnávací branku. Zatímco ze strany pardubického výběru to už bylo vše, ten liberecký vsítil ještě čtyři góly a nakonec vyhrál 6:2.

Královehradecký – Vysočina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Vítek (Pavlík, Forejtek)

Přestože bylo utkání Královehradecké kraje s Krajem Vysočina hodně vyrovnané, moc gólů nepadalo. Vedení strhl na svou stranu v 15. minutě hráč královehradeckého výběru Tobiáš Vítek, který zužitkoval přečíslení vlastního celku a otevřel skóre. Další branka už ale k vidění nebyla. Mužstvo z Vysočiny to sice v závěru zkusilo v šesti bez brankáře, soupeř ale udržel hubený náskok a zvítězil fotbalovým výsledkem 1:0.

Olomoucký – Praha 3:8 (3:2, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Věchet (Dobřecký), 10. Koudela (Věchet, Dobřecký), 13. Hejcman (Hebar, Fehér) – 2. Štefík, 14. Krčál (Pšenička), 16. Poletín (Krčál), 18. Novotný (Houdek), 26. Hlinka (Novotný), 28. Poletín (Matějovský), 40. Tichý (Halfar), 43. Labuzík (Kucharčík)

Výběr Prahy si v zápase s Olomouckým krajem pohrál se soupřm jako kočka s myší a zvítězil vysoko 8:3. Olomoučtí přitom na začátku notně vzdorovali, když našli odpověď na úvodní pražský gól. A to hned po dvou minutách. V čase 09:12 navíc šli díky trefě Koudely do vedení a o chvíli později vykročili k trháku, když se prosadil ještě David Hejcman. Víc už toho ale na ledě nepředvedli, hráči pražského výběru naopak nasázeli do sítě Hanáků dalších pět branek a mohli slavit vysoké vítězství.

Ústecký – Liberecký 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hrouda (Ehrenberger), 43. Bartovič (Rozsíval)

Zápas mezi výběry Ústeckého a Libereckého kraje byl gólově vcelku chudý, i když to tak zpočátku nevypadalo. Liberecký David Hrouda se trefil do ústecké klece už po čtrnácti vteřinách od úvodního buly, na další branku se ale čekalo až do závěrečné třetiny. A byli to opět Liberečtí,  kdo obtěžkali konto protivníka gólem. Celek ze severních Čech tak bral body za triumf 2:0.

Pardubický – Královehradecký 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Vítek (Jansa), 12. Úlehla (Rolinek), 27. Vítek (Kopecký), 31. Kopecký (Korec), 35. Řehořek (Lempach) – 12. Forejtek (Černý, Vítek), 20. Pavlík (Novotný), 26. Pavlík (Černý)

Pardubice si v duelu dvou krajských rivalů se soupeřem z Královehradeckého kraje vypracovali už v první třetině dvougólový náskok, kdy se postupně prosadili Milan Vítek a Erik Úlehla. Královehradečtí ale kontrovali rovněž dvěma trefami. Nejprve snížil Oliver Forejtek, poté dorovnal stav Dominik Pavlík. Zásluhou další branky Pavlíka navíc otočili skóre. Pak už se však trefovali pouze Pardubičtí, kteří nakonec triumfovali 5:3.

Vysočina – Olomoucký 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
30. Macek (Chvátal), 38. Chvátal (Fehér) – 11. Fehér (Hejcman), 21. Věchet (Zimovčák), 45. Koudela (Věchet)

V duelu Olomouckého kraje s Vysočinou se z branky jako první radovali Hanáci, kteří v čase 10:14 poprvé skórovali. Do statistik se zapsal Adam Fehér a nedal brankáři protivníka šanci. O deset minut později to byli opět Olomoučtí, kdo mohl slavit. Z hranice brankoviště nekompromisně vystřelil Věchet a mužstvo z Vysočiny muselo dohánět dvoubrankový náskok. Snížení zařídil po půlhodině hry Vít Macek, který přesně zamířil z pravého kruhu. Ve 38. minutě navíc vyrovnal Ondřej Chvátal. Olomoucký kraj nakonec přesto vyválčil výhru. Devět vteřin před sirénou se ranou ve vlastním oslabení nemýlil Filip Koudela a zajistil svému týmu dva vítězné body.

SKUPINA B

Středočeský – Karlovarský 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Kurka (Lev, Macháček), 31. Pelikán (Holoubek), 39. Dvořák (Přibyl, Burger), 45. Kristek (Lev) – 27. Bálek (Mikeš, Kříž), 32. Šilhan (Kožík), 37. Zahejský (Jílek, Postl)

V děčínské skupině odstartoval šampionát bitvou mezi Středočeským a Karlovarským krajem a na branku se v něm čekalo jen necelé čtyři minuty. V čase 03:39 Karlovarští využili přesilovku a díky střele Adama Kurky z mezikruží vedli 1:0. V závěru druhé třetiny navíc odskočili na rozdíl dvou gólů, když se trefil mezi tři tyče Matyáš Bálek. Hráči Středočeského kraje v čase 30:12 snížili na rozdíl jediné trefy, o necelé dvě minuty později Karlovarští znovu zvýraznili náskok. Šimon Šilhan zacílil ke vzdálenější tyči a Středočeši museli znovu mazat vyšší manko. Snížit se jim povedlo ještě dvakrát, přesto dominovali zástupci Karlovarského kraje, kteří udrželi těsný náskok a zapsali triumf 4:3.

Jihočeský – Plzeňský 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)

Druhé utkání skupiny B přineslo gólové hody. První branka padla hned v úvodní minutě, za Jihočechy se trefil Vojtěch Beran. Při hře ve čtyřech dokázal vyrovnat po pěkné akci Matyáš Jonák. O chvíli později vrátil vedení Jihočeskému kraji kapitán Antonín Bačo, který využil přesilovku. V 17. minutě se trefil ve vlastním oslabení Antonín Klatovský a vyrovnal stav. Obrat byl dokonán za necelou minutku, skóroval Kryštof Dyk. Vzápětí na něj navázal Daniel Fousek a skóre bylo 2:4. Ve třetí periodě přidali další branky Plzeňských Lukáš Hodaň a Kryštof Dyk. Chvíli poté přišla odpověď, na 3:6 snižoval Filip Blažek, který se trefil pod víko a na drama zadělal Filip Kinter. Poslední slovo měl ale tým ze západu a v závěrečné minutě potvrdil výhru brankou Adam Slačík.

Zlínský – Jihomoravský 2:7 (2:0, 0:4, 0:3)
2. Majíček (Valášek), 10. Mikel (Nesrsta) – 25. Šichtář (Ruml, Štulo), 25. Šebela (Volf, Mátl), 27. Mátl (Hubáček), 30. Wolf (Mátl, Hubáček), 32. Volf (Mátl, Hubáček), 37. Volf (Brabenec), 41. Hamák (Volf, Rous)

Ve třetím zápase skupiny B došlo na moravské derby. Střelecký účet utkání otevřel Vojtěch Majíček ze Zlínského kraje, který dorazil puk do brány. Na 2:0 zvyšoval Tomáš Mikel v přesilovce. Další změna stavu přišla až ve 25. minutě. Samuel Šichtář snížil. V té samé minutě se povedlo vyrovnat Filipovi Šebelovi. A o chvíli později šli Jihomoravané do vedení, trefil se Lukáš Mátl. Do konce druhé třetiny stihl zvýšit Oliver Volf. V poslední periodě dávali branky pouze hráči z Jižní Moravy. Dvě branky přidal Oliver Volf a tím završil hattrick. Poslední branku vstřelil Dominik Hamák.

Středočeský – Jihočeský 3:3 (1:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Kurka (Šilhavý), 25. Kristek (Lev), 26. Tetiva (Kurka, Kristek) – 13. Blažek V. (Hlavín, Blažek F.), 30. Beran (Blažek F., Klimeš), 32. Beran (Blažek V.)

První remízový zápas skupiny B začal lépe Středočeský kraj. Skóre otevřel Adam Kurka. Na 1:1 srovnal Vlastimil Blažek, který trefil přesně levý horní roh branky. Vedení Středočechům vrátil ve 2. třetině kapitán Jakub Kristek. A o minutu později zvýšil v přesilové hře po pěkné kombinaci Václav Tetiva. Těsně před druhou sirénou snížil Vojtěch Beran. Poslední slovo měli Jihočeši. Ve 32. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Vojtěch Beran, a to opět v přesilovce.

Plzeňský – Zlínský 9:1 (5:0, 3:0, 1:1)
5. Klatovský (Benák, Kamas), 7. Trachta (Benák), 8. Klatovský (Benák), 10. Benák (Klatovský), 13. Úbl (Benák), 23. Kocek (Benák), 28. Klatovský (Černý, Úbl), 30. Jonák, 36. Úbl (Benák, Klatovský) – 39. Kos

Krutou porážku utrpěl tým ze Zlínského kraje. Plzeňský kraj je přejel vysoko 9:1. Jako první skóroval Antonín Klatovský, který se trefil po návratu z trestné lavice. Na něj navázal Adam Trachta. Hned minutu nato zvýšil v oslabení svým druhým gólem Antonín Klatovský. Po krásné akci zvyšoval na 4:0 Adam Benák. A poslední gól v první periodě obstaral Matyáš Úbl. Ve druhé třetině pokračovali hráči z Plzeňského kraje v kanonádě. Tím prvním, kdo v této části skóroval, byl Petr Kocek. Na něho navázal Antonín Klatovský, který dovršil hattrick. Psala se 30. minuta a Matyáš Jonák doklepl puk za záda gólmana. V poslední části zápasu padly dvě branky. Matyáš Úbl skóroval podruhé. Čestná trefa týmu ze Zlínského kraje přišla až v 39. minutě, skóre pouze upravil Dominik Kos.

Moravskoslezský – Karlovarský 7:3 (2:1, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Weiss (Kisza), 8. Zvejška (Vítek M., Weiss), 25. Daněk (Fasner, Ostřížek), 29. Wardas (Weiss), 29. Daněk (Fasner, Ostřížek), 33. Vítek M. (Fasner, Drábek), 33. Fasner (Vítek M.) – 10. Zahejský (Peksa), 21. Bálek (Mikeš, Bednář), 27. Zahejský

Střelecký účet zápasu otevřel Matěj Weiss z Moravskoslezského kraje, a to ve vlastním oslabení. Na 2:0 zvýšil Jan Zvejška. V 10. minutě snížil na rozdíl jedné branky po pěkném zakončení Vít Zahejský. Další změna ve skóre přišla až ve 2. třetině. Po rychlém protiútoku zakončoval úspěšně Matyáš Bálka a vyrovnal stav. Vedení Moravskoslezskému kraji vrátil Adam Daněk. Asi za 2 minuty bylo opět srovnáno. Ve vlastním oslabení se radoval Vít Zahejský. Před koncem 2. periody se dokázali prosadit v rozmezí 6 sekund hráči Moravskoslezského kraje. Nejprve Viktor Wardas a pak Adam Daněk. Další dvě slepené branky přišly ve 33. minutě. Nejdříve dostrkal puk za záda gólmana Matěj Vítek a o 10 sekund později zvýšil svižnou ranou Šimon Fasner. A to bylo vše, co se týče gólů. To znamenalo druhou porážku pro Karlovarský kraj.

Jihomoravský – Moravskoslezský 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Volf (Šebela) – 7. Drábek (Alex Vítek), 23. Weiss (Drábek), 31. Weiss (Ostřížek, Daněk)

Poslední čtvrteční utkání skupiny B obstaraly moravské celky. První skórující byl tým z Moravskoslezského kraje. Alex Drábek vystihnul rozehrávku soupeře a poslal svůj tým do vedení. Další změna stavu přišla v prostřední periodě, na 2:0 zvýšil Matěj Weiss. Snížení zařídil Oliver Volf. Hned potom ale odpověděl svou druhou brankou v zápase Matěj Weiss a upravil na konečných 1:3.