MMČR U15 ovládli hráči Plzeňského kraje, stříbro berou Liberečtí. Bronz vyválčila Praha

Mistrovství České republiky výběrů krajů kategorie U15 ovládli hokejisté Plzeňského kraje, kteří ve finále přestříleli liberecký výběr 7:2. Čtyřmi trefami zrežíroval výhru útočník Adam Benák. Třetí místo vybojoval celek Prahy, který si poradil s Moravskoslezským krajem a vyhrál vysoko 9:4. Čtyřmi trefami významně pomohl k triumfu David Krčál, hattrickem zásadně přispěl také Daniel Novotný.

Praha – Moravskoslezský 9:4 (3:4, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Krčál (Poletín, Pšenička), 13. Novotný (Kucharčík, Malínek), 16. Novotný (Hrubý), 22. Kucharčík (Hrubý), 29. Krčál (Labuzík), 33. Krčál (Pšenička), 33. Labuzík (Krčál), 39. Krčál (Poletín), 51. Novotný – 7. Kisza (Wardas), 14. Glos (Wardas), 17. Weiss, 18. M.Vítek

Pražský výběr vykročil za bronzovou medailí ve 4. minutě, kdy ranou z hranice brankoviště zavěsil David Krčál. Moravskoslezští vzápětí vyrovnali na 1:1. Weissův pokus dotečoval do sítě Jakub Kisza a jeho tým srovnal krok. Pražané si následně vzali zpět ztracené vedení, nevydrželo jim ale ani minutu a moravskoslezský výběr zásluhou Glosova gól znovu kontroval. Stejně zareagoval i na přesný zásah Novotného ze 16. minuty a v čase 17:10 dokonce po trefě Vítka otočil průběžný stav.

V prostřední dvacetiminutovce spustil výběr Prahy kanonádu a obtěžkal konto soupeře pěti trefami. V závěrečném dějství je korunoval triumf devátým zásahem Daniel Novotný a Praha vyhrála 9:4. Čtyřmi góly zazářil Krčál, hattrick zaznamenal Daniel Novotný.

Liberecký – Plzeňský 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Kytka (Seidl), 23. Rozsíval (Vápeník, Bělohorský) – 1. Benák (Trachta), 2. Benák (Úbl), 11. Benák (Trachta), 35. Slačík (Jonák), 46. Benák (Trachta), 53. Klatovský (Jonák), 55. Dyk (Benák, Slačík)

Ve finálové bitvě měli od začátku navrch Plzeňští, kteří po dvou minutách od úvodního buly vedli 2:0. V čase 00:42 si počíhal u levé tyče Benák a zblízka pohodlně skóroval. O dvaatřicet vteřin později se stejný hráč trefil ještě z hranice brankoviště a zajistil svému týmu slušný náskok. V 11. minutě Adam Benák dokonal hattrick a Plzeňský kraj šel do trháku. O jedenáct vteřin později se ale Severočeši dočkali snížení. To zařídil po šikovné teči Daniel Kytka. V čase 22:01 se navíc Liberečtí dostali na dostřel jediné trefy, když z mezikruží nekompromisně zacílil Rozsíval. Ze strany libereckého výběru o ale bylo vše a na ledě už se radovali z branek jen Západočeši.

Ve 35. minutě propálil dělovkou z mezikruží libereckého brankáře Slačík, ve třetí třetině přetavil šanci ve svůj čtvrtý gól v zápase vynikající Adam Benák. Poté se trefili ještě Klatovský a Dyk a Plzeňští mohli odšpuntovat vítězné oslavy.