MMČR U15 (2.den): Liberecký kraj jako jediný tým stoprocentní, daří se i Plzeňským

Ve druhém hrací dním oslavoval výhry stejně jako v prvním Liberecký kraj, který je jako jediný celek šampionátu prozatím stoprocentní a vede skupinu A. V ní má tříbodový náskok na druhou Prahu. Tabulce skupiny B vévodí se třemi triumfy a remízou hráči Plzeňského kraje. Na konci pořadí jsou hokejisté zlínského a ústeckého výběru, kteří ještě ani jednou nevyhráli a uzavírají pořadí skupin.

SKUPINA A

Liberecký – Praha 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Plosová (Maxin), 4. Bělohorský (Rozsíval, Bartovič), 6. Bartovič (Bělohorský), 18. Krajdl (Sanejstr, Šťástka), 44. Maxin (Seidl) – 15. Kucharčík (Tichý), 21. Labuzík

Liberecký výběr si šel od začátku za vítězstvím a už v čase 01:37 skóroval. Po povedené dorážce se prosadila Tereza Plosová a Praha musela dohánět manko. O dvě minuty později ale znovu inkasovala, když přesně k levé tyči zacílil Bělohorský. Povedenou šestiminutovku Liberečtí vyšperkovali v čase 05:51, kdy odskočili na rozdíl tří branek. Po přihrávce z levé strany propálil Tvrzníka ranou z první Bartovič. Pražský celek se v závěru první třetiny vzpamatoval ze studené sprchy a zásluhou Kucharčíka snížil. Hráči Libereckého kraje však kontrovali čtvrtou trefou. Výběr Hlavního města Prahy sice ještě jednou dopravil kotouč do sítě, když Labuzík zužitkoval přesilovku, víc už toho neukázal a Liberečtí nakonec triumfovali 5:2.

Královehradecký – Ústecký 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Forejtek (Pavlík, Vítek), 26. Vítek (Janeček, Pánek), 33. Novotný (Pavlík, Frolík), 38. Pánek (Bednář), 40. Pavlík (Vítek) – 13. Koky (Novák), 14. Vaněk (Dostál), 22. Döring (Koky, Novák), 28. Raichl (Čihař)

Ústecký kraj vstoupil do duelu s Královehradeckým krajem se dvěma prohrami v zádech a nedařilo se mu ani proti třetímu soupeři v pořadí. Už v polovině 9. minuty totiž Sklenička inkasoval. Královehradecký Forejtek vyšperkoval povedenou kombinaci svého celku a otevřel gólový účet zápasu. Ústečtí ale dokázali díky dvěma rychlým trefám v rozmezí jednadvaceti vteřin otočit skóre. Nejprve se prosadil ranou z hranice brankoviště Koky, poté se zapsal na střeleckou listinu ještě Jan Vaněk. V čase 21:18 hráči hostujícího kraje ještě zvýraznili náskok, když přesně zacílil Döring. Královehradecké mužstvo se pak dostal na dostřel jediné trefy, po brejku dopravil kotouč za Skleničkova záda Vítek. Před sirénou však znovu zaúřadovali Ústečtí a přidal čtvrtou trefu. Hokejisté Královehradeckého kraje ale potom předvedli totální obrat, nasázeli do sítě soupeře tři branky a nakonec zvítězili těsně 5:4.

Olomoucký – Pardubický 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Koudela (Březina, Pohanka) – 2. Kopecký (Vlček), 30. Korec, 37. Korec (Rolinek, Korec)

Hráči Pardubického kraje se v duelu s olomouckým výběrem radovali už ve 2. minutě, když po povedené dorážce uklidil kotouč do sítě Samuel Kopecký. Olomouckým se podařilo zkraje druhé periody vyrovnat. Filip Koudela napřáhl na modré a jeho projektil k levé tyči skončil za brankovou čárou. Hokejisté pardubického výběru vteřinu před koncem prostředního dějství přiklonili výsledek na svou stranu. Po individuální akci se zapsal mezi střelce Lukáš Korec. Poslední slovo měli rovněž Východočeši. Ti definitivně zpečetili skóre v čase 36:49, kdy ranou z první propálil Šejbu Korec.

Praha – Vysočina 2:2 (0:1, 2:0, 0:1Branky a nahrávky: 19. Hrubý (Krčál), 21. Novotný – 14. Chvátal (Katolický), 44. Katolický (Suchan, Vaněček)

V zápase mezi Vysočinou a Prahou padla první trefa v čase 13:55 a byli to hokejisté Vysočiny, kdo oslavil gól. Po rychlém přečíslení překonal Höhliga Ondřej Chvátal a dostal svůj celek do vedení. Pražští však soupeři nenechali náskok příliš dlouho. V půlce 19. minuty zužitkoval pražskou přesilovku David Hrubý a srovnal skóre. Přibližně o dvě minuty později navíc zásluhou trefy Daniela Novotného otočili průběžný výsledek. Když už to vypadalo, že si Praha připíše další výhru, udeřil výběr Vysočiny. Při přesilové hře rozvlnil síť pražské klece Šimon Katolický a stanovil stav na konečných 2:2.

Liberecký – Královehradecký 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Rozsíval (Bartovič), 13. Bartovič (Bělohorský, Rozsíval), 16. Rozsíval (Bartovič), 19. Bartovič (Rozsíval), 26. Šťástka (Kytka), 40. Rozsíval (Bartovič) – 2. Páleník (Bednář, Janeček), 19. Novotný (Černý, Forejtek)

Královehradečtí sice vstřelili první gól už v čase 01:09, těsný náskok jim ale dlouho nevydržel. O pět minut později totiž zaúřadovali hráči Libereckého kraje a Rozsíval po dělovce z levého kruhu vyrovnal. U vyrovnávací trefy navíc nezůstali. Liberečtí zůstali při střelecké chuti a postupně nasázeli do klece protivníka další tři branky. V zakončení byl nejprve úspěšný Bartovič, a poté ho napodobil ještě Rozsíval. V 19. minutě navíc přidal svou druhou trefu. Hokejisté Královehradeckého kraje vzápětí umazali náskok soupeře, když se z předbrankového prostoru trefil Adam Novotný. To ale bylo ze strany Východočechů vše. Severočeši naopak ještě přidali pátý a šestý zásah a opanovali duel výsledkem 6:2.

Ústecký – Olomoucký 4:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Bednařík (Peroutka), 31. Raichl, 34. Raichl, 43. Koky (Döring) – 13. Věchet (Zimovčák), 19. Navrátil (Věchet, Zimovčák), 25. Zimovčák (Věchet), 28. Navrátil (Fehér, Věchet), 35. Féher (Věchet), 41. Věchet

První branky se diváci v ochozech Kalich Areny dočkali až ve 13. minutě. Petr Věchet si nabruslil do obranného pásma soupeře a poslal Olomoucký kraj do vedení. Hráči ústeckého výběru kontrovali vzápětí. O necelé dvě minuty později se totiž po nahrávce od Peroutky prosadil Bednařík a vyrovnal. Olomoučtí pak však třikrát za sebou skórovali. Po bekhendové střele Navrátili se Hanáci ujali vedení, které ještě vylepšili ve 25. a 28. minutě Filip Zimovčák a Tomáš Navrátil a nakročili za vítězstvím. Ústečtí zkraje třetí třetiny vykřesali naději druhou brankou, o niž se postaral Raichl, a také třetí trefou, kterou zařídil stejný hráč tři minuty po svém prvním zásahu. Olomoucký celek však znovu odskočil ve 35. minutě a náskok si ještě pojistil šestým gólem. Ústečtí už stihli výsledek pouze kosmeticky upravit a padli 4:6.

Pardubický – Vysočina 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Vlček (Drahoš), 36. Rolinek (Lempach, Korec) – 11. Macek (Fink), 16. Katolický (Fink)

Vysočina vykročila v duelu s Pardubickým kraje už v 11. minutě za dvěma body, když krátce po buly propálil soupeřova brankáře Vít Macek. Ofenzivní choutky předvedli hráči z Vysočiny v čase 15:58. Katolický si najel mezi kruhy a povedenou dělovkou rozvlnil síť východočeské klece. Pardubičtí vzápětí snížili. Na dostřel jediné trefy svůj tým dostal Jindřich Vlček. V čase 35:05 dotečoval puk za Novákova záda Tomáš Rolinek a bylo vyrovnáno. Remízou zápas také skončil.

SKUPINA B

Jihočeský – Karlovarský 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Kinter (Blažek), 37. Beran (Blažek, Kinter), 41. V. Blažek (Beran, F. Blažek) – 3. Šilhan (Kožík), 14. Jílek, 19. Peksa (Zahejský, Poizl), 21. Zahejský (Kříž), 31. Zahejský (Poizl), 37. Mikše (Šilhan)

Úvodní duel druhého dne přinesl souboj Jihočeského kraje s Karlovarským. Lépe začali Západočeši, trefil se Šimon Šilhan. Odpověď přišla v polovině třetiny, skóroval Filip Kinter. Do konce úvodní části vrátil vedení svému týmu Marek Jílek. Ve druhé třetině se krátce po sobě trefili Samuel Peksa a Vít Zahejský, zvýšili na 4:1. Další gól Karlovarského kraje přišel na začátku závěrečné části a opět to byl Vít Zahejský. Matěj Mikeš na něj navázal a bylo to už 6:1. Úpravu skóre zařídili už jen Jihočeši. Nejdříve Vojtěch Beran a pak Vlastimil Blažek. Konečný stav 6:3 pro Karlovarské.

Zlínský – Středočeský 2:8 (0:2, 2:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 23. Kos (Miklas, Mořkovský), 24. Kos (Pláňava, Mikel) – 11. Lev, 13. Kurka (Růžička), 25. Lev (Poustecký), 26. Trefil (Kurka), 30. Kristek (Habyš), 31. Trefil, 39. Poustecký (Pelikán), 41. Hanyš (Macháček)

Zlínský kraj, který chtěl odčinit čtvrteční prohry, nastoupil proti Středočeskému kraji. První gól přišel v 11. minutě a obstaral ho blafákem Jakub Lev. Chvíli nato navýšil vedení Adam Kurka. Další branky padly v prostřední periodě. Nejprve snížil Dominik Kos, aby vzápětí přidal ještě druhou branku a vyrovnal stav utkání na 2:2. Ale to bylo ze strany Moravanů všechno, co se týče střílení branek. Trefovali se pouze Středočeši. Postupně to byli Jakub Lev, Marek Trefil a Jakub Kristek. V závěrečné třetině přidali po gólech Marek Trefil, Lucas Poustecký a na konečných 8:2 pro Středočechy dal Petr Hanyš, a to v přesilové hře.

Moravskoslezský – Plzeňský 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Drábek (Vítek, Weiss) – 6. Trachta (Kamas)

Třetí páteční duel ve skupině B moc gólů nepřinesl. V 6. minutě otevřel skóre zápasu hráč z Plzeňského kraje, jmenovitě Adam Trachta. Druhá a poslední změna stavu přišla ve druhé třetině, srovnal Alex Drábek. V poslední periodě bylo k vidění trestné střílení. Nájezd ale neproměnil Matěj Weiss z Moravskoslezského kraje, a tak se týmy rozešly po remíze 1:1.

Karlovarský – Jihomoravský 4:5 (3:1, 1:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Bálek (Kirschner), 4. Mikeš (Šilhan), 15. Mikeš (Bálek), 26. Mikeš (Zahejský) – 8. Mátl L. (Šebela), 16. Šebela (Starý, Volf), 22. Štulo (Janák), 29. Kubín (Šichtař, Hubáček), 30. Šichtař (Starý)

Zápas se zajímavou zápletkou, to bylo utkání Karlovarského a Jihomoravského kraje. Lépe začal prvně jmenovaný tým. Na konci druhé minuty skóroval v přesilovce Matyáš Bálek. Zanedlouho na něj navázal spoluhráč Matěj Mikeš. Moravané snížili zásluhou Lukáše Mátla. Poslední slovo v úvodní části měl Matěj Mikeš, který vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Po dvaačtyřiceti sekundách 2. periody se prosadil Filip Šebela a bylo to 3:2. A srovnáno bylo díky Davidovi Štulovi. Pak se přihlásil o slovo opět Matěj Mikeš a završil hattrick, 4:3. Poslední dvě trefy obstarali hráči z Jihomoravského kraje. Byli to Vojtěch Kubín a Samuel Šichtař, kteří se postarali o obrat. Konec zápasu 5:4 pro Jihomoravany.

Jihočeský – Zlínský 9:4 (3:1, 3:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 3. Beran, 9. Blažek V., 12. Kinter (Beran), 20. Pánek (Blažek V., Beran), 28. Hečko (Hlavín, Blažek F.), 29. Rizák (Céza, Blažek V.), 33. Hečko, 37. Hečko (Hlavín, Nečas), 43. Beran (Blažek V.) – 11. Dobeš (Nesrsta), 36. Kos (Večerka, Schmied), 38. Majíček (Schmied), 43. Pláňava (Večerka)

Zápas bohatý na góly. Ten první vstřelil Vojtěch Beran z jižních Čech. Na něj navázal spoluhráč Vlastimil Blažek. Psala se 11. minuta a zlínskému kraji se povedlo snížit v přesilovce 5 na 3. Autorem branky byl David Dobeš. Asi za půl minuty vrátil dvoubrankové vedení svému týmu Filip Kinter. Na 4:1 zvyšoval Sebastian Pánek. To už probíhala 2. třetina, ve které se ještě trefili Martin Hečko a Jan Ryzák, stav 6:1. Dvě minuty po začátku poslední periody navyšoval skóre Martin Hečka svým druhým zásahem v zápase. V 36. minutě dali o sobě vědět Moravané. Zásluhu na tom měl Dominik Kos. Martin Hečko završil hattrick a bylo to 8:2. Hned nato odpověděl Vojtěch Matějíček. Poslední branky přišly ve 43. minutě. A byl to Vojtěch Beran za Jihočechy, ale i jeho soupeř Šimon Pláňava. Konečný stav 9:4.

Středočeský – Moravskoslezský 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Lev (Hanyš, Hájek), 19. Kristek – 8. Karas (Fasner, Blanar), 43. Douda

První dvě branky padly v 8. minutě první třetiny. Nejprve zakončil rychlý průnik do pásma Jakub Lev, ale odpověď přišla za necelou půlminutu a Antonín Karas vyrovnal. Další gól padl až ve 2. periodě a bylo to z hole Jakuba Kristeka. Středočeši vedli 2:1. Moravskoslezský kraj se hnal za vyrovnáním, ale Vítkovu střelu zastavila tyč. Ani Šimon Fasner nepřekonal gólmana v samostatném úniku zkraje poslední třetiny. Nakonec se Moravané dočkali vyrovnání. Ve 43. minutě pálil úspěšně Jiří Douda. Skóre se už pak nezměnilo a soupeři se rozešli po remíze 2:2.

Plzeňský – Jihomoravský 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Slačík (Jonák), 17. Slačík, 25. Trachta (Fousek), 45. Trachta (Benák) – 27. Čada (Mátl, Brabenec)

Poslední páteční utkání svedlo dohromady dosud neporažený Plzeňský kraj s krajem Jihomoravským. Stav zápasu se měnil v 10. minutě, David Slačík vymíchal brankáře a poslal Plzeňský kraj do vedení. V 17. minutě navýšil vedení opět David Slačík. Na 3:0 zvyšoval Adam Trachta, který dorazil puk do brány. Za 2 minuty přišla odpověď od Jihomoravanů, přesilovou hru stihnul využít Petr Čada. Ve 3. třetině neproměnil Matyáš Jonák trestné střílení. Už to vypadalo, že se skóre měnit nebude, ale v poslední sekundě zápasu se trefil v přesilovce Adam Trachta a upravil na 4:1.

Autoři textů: Martina Kramerová a Jakub Kohout